Ka-Zet
 
 

Uszczelnianie okien,

renowacja okien,

serwis okien.

 
okna i drzwi drewniane - skrzynkowe, zespolone, jednoramowe (EURO),
renowacja - naprawa okien, dopasowanie, opalanie, szlifowanie, malowanie,
okucia - regulacja, konserwacja, wymiana,
uszczelki wciskane - montaż w oknach skrzynkowych itp. lub wymiana zużytych

Serwis stolarki okiennej: drewnianej i PCV

wymiana uszczelek:

okna drewniane   uszczelki drewniane


okna PCV   uszczelki PCV


regulacja, konserwacja, wymiana dostępnych elementów okuć

Oferta
O firmie
Galerie zdjęć
renowacji okien
Kontakt
 
O firmie

  :::   Profil działalności   :::   Materiały prasowe   :::  

SZCZELNE OKNA?  NIE MUSZA BYĆ NOWE!

Artykuł opublikowany w Dzienniku Informacyjnym "ABC" nr 84 z dnia 26.10.2001 r.

Plucha na dworze, ziąb w domu i jeszcze wiatr kołysze firankami. Okna są nieszczelne, ledwo się zamykają lub "telepią" w ramach. Co z nimi robić? Wyrzucić i wymienić na plastiki? - zapytaliśmy Zbigniewa Rogalskiego, fachowca, który w branży budowlanej przepracował trzydzieści lat, a od dziesięciu prowadzi firmę "Ka-Zet", wykonującą remonty i uszczelnianie okien..

Powoli, szkoda pieniędzy! Każde zdrowe, drewniane okna bez względu na konstrukcję oraz wiek można dopasować i uszczelnić. Konserwacja to nie tylko malowanie, ale także okresowa regulacja okuć i wymiana uszczelek. Wówczas takie okno będzie służyć nawet 80 lat. A wymieniać należy tylko okna mocno zniszczone, nie nadające się już do remontu. Przecież nową pralkę lub lodówkę kupujemy dopiero po kilku naprawach i remontach starej. W nich także wysiadają uszczelki. Rzecz w tym, aby założyć właściwe, a przede wszystkim w fachowy sposób.

Jaki jest zakres oferowanych przez pana prac?
Obejmuje on regulację lub wymianę okuć, dopasowanie skrzydeł i uszczelnianie przez montaż w wyfrezowanym rowku wciskanych uszczelek gumowych, o trwałości 10 lat! Rodzaj tworzywa i system mocowania jest taki sam, jak w nowych oknach, stosowanych w państwach zachodniej Europy.

Co zyskamy przez taki remont i jakie są jego koszty?
Od razu załatwiamy kilka problemów: nareszcie w łatwy sposób uchylamy i zamykamy okna, mieszkanie jest wygłuszone, a okna szczelne. W efekcie uzyskujemy temperaturę wyższą 3 do 5 stopni Celsjusza i oszczędności w ogrzewaniu sięgające nawet 30%. Okna nie są jednak w pełni hermetyczne, posiadają około 90% szczelności nowych, zapewniają więc tak potrzebną dla zdrowia mikrowentylację. Remont to 10 do 15% ceny nowego okna, który szybko się zwraca przez mniejsze nakłady na ogrzewanie i możliwość odliczenia od podatku 19% w ramach ulgi budowlanej, bo wystawiam fakturę VAT.

Strona: 1 2
wróć  wróć
P.W. Ka-Zet  64-100 Leszno (Wlkp.)   ul. Tadeusza Rejtana 69/6
2003 - 2018 © Copyright Ka-Zet